"100 - lecie Odzyskania Niepodległości"

Dzień 9 listopada 2018r.  różnił się nieco od innych . W tym dniu w przedszkolu obchodziliśmy 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę.  Było bardzo uroczyście, na piersiach przedszkolaków widniały kotyliony w barwach narodowych, w dłoniach biało- czerwone flagi. Starszaki zaprezentpwały program artystyczny recytując wiersze oraz śpiewając patriotyczne pieśni. Aby uczcić 100 - lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę wszystkie grupy przedszkolne wraz z wychowawcami przygotowały wspólny łańcuch z białych oraz czerwonyvch kwiatków wyciętych z papieru. Łańcuch mierzył aż 100 metrów. W akcję zaangażowali się także Rodzice. Nasze przedszkole, jako jedno z 24 tysięcy placówek oświatowych wzięło również udział w akcji „Rekord dla Niepodległej” ogłoszonej przez Minister Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej. Celem tej inicjatywy było wspólne odśpiewanie właśnie 9 listopada 2018 roku o godzinie 11:11 czterozwrotkowego hymnu narodowego przez uczniów i nauczycieli przedszkoli, szkół w kraju i za granicą.  W związku z czym również nasze przedszkolaki dumnie, przyjmując właściwą postawę, odśpiewały hymn Polski. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że na długo zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach  przedszkolaki od najmłodszych lat  uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

 

FILM:

https://youtu.be/CcgZrlbs12s

 

autor tekstu: Marta Kulik